jasudowicz-4-ostrow-1

Podsumowanie roku 2023 - cz1

Inwestycje w infrastrukturę drogową: Budowa zjazdu z drogi powiatowej nr 1736 N na drogę wewnętrzną na dz. geod. nr: 37/3; 39/11 i 39/13 w miejscow...

Czytaj więcej

LXXVII Sesja Rady Gminy Giżycko - u…

Uchwalono dobry budżet na rok 2024. Dochody budżetu na 2024 rok wynoszą 63 200 663,98 zł, z tego: dochody bieżące 52 004 140,35 zł dochody mają...

Czytaj więcej

LXXV Sesja Rady Gminy Giżycko - nis…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 31.10.2023r.  1.    Jak co roku, Gmina Giżycko uroczy...

Czytaj więcej

LXXIV Sesja Rady Gminy Giżycko - II…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 27.09.2023r.  1.    Sukces Infrastruktury Kadencji 20...

Czytaj więcej

LXIX Sesja Rady Gminy - 100% Za Wot…

Radni jednogłośnie głosowali za wotum zaufania. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy za rok 2022, sprawozdaniem finansowym G...

Czytaj więcej

LXVII Sesja Rady Gminy - ruszyły re…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 27.04.2023r.  1.    Gmina Giżycko otrzymała dofinanso...

Czytaj więcej

LXV Sesja Rady Gminy - lasy, jezior…

Poprzednia sesja, odbyła się 09.03.2023r.  1.    Trwa budowa miejsca obsługi rowerowej w Świdrach i Bogacku. W Świdrach wiata wypoczynkowa powstani...

Czytaj więcej

LXIV Sesja Rady Gminy - dofinansowa…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 19.01.2023r.   1.    Uczestniczyłem w zebraniach wie...

Czytaj więcej
Polecam strony internetowe:
ugg.pl - oficjalna strona Gminy Giżycko
bip.ugg.pl - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Giżycko
gizycko.e-mapa.net - system informacji przestrzennej Gminy Giżycko
epuap.gov.pl - platforma usług administracji publicznej
gzkbystry.pl - Gminny Zakład Komunalny w Bystrym
e-uggizycko.cyfrowe-mazury.pl - system eUsługi

LXXVII Sesja Rady Gminy Giżycko - uchwalono budżet

Uchwalono dobry budżet na rok 2024.

Dochody budżetu na 2024 rok wynoszą 63 200 663,98 zł, z tego:

  • dochody bieżące 52 004 140,35 zł
  • dochody majątkowe  11 196 523,63 zł

 Wydatki budżetu na 2024 rok wynoszą 62 663 368,95 zł, z tego:

  • wydatki bieżące 51 906 811,91 zł
  • wydatki majątkowe 10 756 557,04 zł

 Nadwyżka budżetu wynosi 537 295,03 zł.

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 29.11.2023r.  

1.    Gmina Giżycko stanęła na podium województwa.
Drugie miejsce ogółem wśród wszystkich 116 gmin regionu (kategoria Lider Województwa) i 2 miejsce wśród gmin wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego oraz 1 miejsce w powiecie - to wyniki ogłoszonego we wtorek 5 grudnia Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ranking Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego został opracowany przez Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - Podlaskie Centrum i Urząd Statystyczny w Olsztynie na podstawie analizy 16 obiektywnych wskaźników opisujących poziom rozwoju społeczno-gospodarczego samorządów.
To już kolejny ranking w ostatnim czasie, w którym Gmina Giżycko plasuje się na podium. Niedawno nasza Gmina zajęła 3 miejsce w Polsce w rankingu Sukces infrastrukturalny kadencji 2018 -2023.
Dziękuję raz jeszcze wszystkim Współpracownikom w urzędzie i jednostkach organizacyjnych, Radnym, Sołtysom, pracownikom GZK i mieszkańcom za solidną pracę na rzecz rozwoju Gminy Giżycko.
Jest jeszcze wiele potrzeb w gminie, ale z taką ekipą jestem pewien, że idziemy w dobrym kierunku i sukcesywnie będziemy polepszać komfort życia mieszkańców.
2.    W związku ze zbliżającymi się świętami w Naszej Gminie jak co roku ruszył Konwój św. Mikołaja. Pierwszą atrakcją było spotkanie w  Centrum Aktywnego Wypoczynku -Gwarek  w którym na dzieci z niepełnosprawnościami czekała wspaniała świąteczna zabawa z Elfami i oczywiście spotkanie ze świętym Mikołajem. A Tych którzy nie mogli być w Gwarku, kolejnego dnia wraz z Konwojem GOKIR Wilkasy osobiście odwiedził sam Mikołaj. Wracając udał się także z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Brzechwy w Giżycku na wspaniały świąteczny wieczór poezji. Św. Mikołaj podarował uczestnikom prezent w postaci kilku pięknych utworów przy dźwiękach swojej gitary. Poprosił mnie także abym podziękował wszystkim za uśmiechy i cieple przyjęcie.
3.    Kraina Św. Mikołaja w Parku Wodnym Wilkasy. Świąteczna atmosfera panowała także w Parku Wodnym Wilkasy Nie tylko smakowaliśmy przepyszną regionalną kuchnię, ale także podziwialiśmy piękne rękodzieło, świąteczne warsztaty oraz  niesamowite występy artystyczne. Były też liczne atrakcje dla dzieci. Miedzy innymi ścianka wspinaczkowa, nad którą czuwał Wspinaczkowy Klub Sportowy "Piżmakowe Wiewióry". Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz  mieszkańcom za liczny udział w wydarzeniu.

4.    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca na drugiego człowieka dlatego pięknie dziękujemy za wsparcie zbiórek charytatywnych mających na celu pomoc małej Iwonce z Upałt oraz pogorzelcom że Sterławek Małych. Radni Gminy Giżycko pn. społeczny komitet Kochamy Mazury zorganizowali zbiórkę publiczną na rzecz rehabilitacji małej dziewczynki z naszej gminy oraz na odbudowę domu po pożarze mieszkańcom Sterławek Małych.
Zbiórki trwały także podczas imprezy Kraina Św. Mikołaja w Parku Wodnym Wilkasy a także podczas Mistrzostw Święta w Pomaganiu - Giżycko 2023, gdzie były zorganizowane  licytacje, konkursy, smakołyki i mnóstwo atrakcji. Pieniążki przekazano tacie Iwonki oraz pogorzelcom ze Sterławek Małych.
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za zaangażowanie, dar serca a w szczególności za dar finansowy.

5.    Mamy ogromy powód do dumy. To zasługa Zofii Sobocińskiej. 16-letnia mieszkanka Gminy Giżycko zagrała swój długo wyczekiwany koncert po zdobyciu II miejsca w konkursie Golden Classical Music Awards. W koncercie laureatów 6 grudnia 2023, wystąpiło wielu wykonawców z różnych krajów. Prezentowali wspaniałą technikę gry jak i repertuar. W konkursie oprócz umiejętności liczyła się osobowość muzyka, co było widać ewidentnie na scenie. Zosia zagrała przepiękny polski utwór Emila Młynarskiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
 
6.    Dbamy o komfort jazdy mieszkańców i zakupiliśmy z dofinansowaniem dwa nowe autobusy elektryczne i ładowarkę. Mijający rok stoi pod znakiem prawdziwej rewolucji w komunikacji publicznej na terenie gminy i miasta Giżycko. Pierwszą częścią zmian był powrót bezpłatnych przejazdów, a kolejną - realizujący je tabor. Samorząd zainwestował w elektryczne autobusy marki Yutong, których flotę rozbudował właśnie do pięciu pojazdów.
Zakup zeroemisyjnych elektrobusów na potrzeby bezpłatnej komunikacji publicznej został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 4,0 mln zł. To kolejny z projektów w regionie, który dzięki środkom unijnym pozwala na połączenie elektromobilności z dostępnością transportu publicznego dla mieszkańców.

7.    Sołtys sołectwa Bystry i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Giżycko Mirosław Antoniak kolejny raz zdobył I miejsce w konkursie EKO-SOŁECTWO 2023.
Ogromne gratulacje.

8.    W ostatnim czasie wcieliłem się także w rolę nauczyciela prowadząc lekcje wos-u w szkołach. Uczniowie w niekonwencjonalny sposób mogli realizować założenia podstawy programowej z zakresu funkcjonowania samorządu gminnego. Opowiadałem o zasadach działania urzędu, o gminnym budżecie i wydatkach, a także o specyfice pracy wójta. To był niezwykle ważny ale też i  mile spędzony czas. Dziękuję dyrektorom za umożliwienie mi tych spotkań i młodzieży za aktywny udział.
 
9.    Pozostając jeszcze na chwilę w tematyce szkoły to chciałem poinformować Państwa, że Szkoła Podstawowa w Spytkowie ma już swojego patrona - Kornela Makuszyńskiego. Dziękuję pani dyrektor za zaproszenie na spotkanie podczas którego miałem możliwość brać czynny udział w tych  ważnych dla szkolnej społeczności wyborach.


Wideo z sesji:

Facebook