jasudowicz-4-ostrow-1

Podsumowanie roku 2023 - cz1

Inwestycje w infrastrukturę drogową: Budowa zjazdu z drogi powiatowej nr 1736 N na drogę wewnętrzną na dz. geod. nr: 37/3; 39/11 i 39/13 w miejscow...

Czytaj więcej

LXXVII Sesja Rady Gminy Giżycko - u…

Uchwalono dobry budżet na rok 2024. Dochody budżetu na 2024 rok wynoszą 63 200 663,98 zł, z tego: dochody bieżące 52 004 140,35 zł dochody mają...

Czytaj więcej

LXXV Sesja Rady Gminy Giżycko - nis…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 31.10.2023r.  1.    Jak co roku, Gmina Giżycko uroczy...

Czytaj więcej

LXXIV Sesja Rady Gminy Giżycko - II…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 27.09.2023r.  1.    Sukces Infrastruktury Kadencji 20...

Czytaj więcej

LXIX Sesja Rady Gminy - 100% Za Wot…

Radni jednogłośnie głosowali za wotum zaufania. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy za rok 2022, sprawozdaniem finansowym G...

Czytaj więcej

LXVII Sesja Rady Gminy - ruszyły re…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 27.04.2023r.  1.    Gmina Giżycko otrzymała dofinanso...

Czytaj więcej

LXV Sesja Rady Gminy - lasy, jezior…

Poprzednia sesja, odbyła się 09.03.2023r.  1.    Trwa budowa miejsca obsługi rowerowej w Świdrach i Bogacku. W Świdrach wiata wypoczynkowa powstani...

Czytaj więcej

LXIV Sesja Rady Gminy - dofinansowa…

Poprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 19.01.2023r.   1.    Uczestniczyłem w zebraniach wie...

Czytaj więcej
Polecam strony internetowe:
ugg.pl - oficjalna strona Gminy Giżycko
bip.ugg.pl - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Giżycko
gizycko.e-mapa.net - system informacji przestrzennej Gminy Giżycko
epuap.gov.pl - platforma usług administracji publicznej
gzkbystry.pl - Gminny Zakład Komunalny w Bystrym
e-uggizycko.cyfrowe-mazury.pl - system eUsługi

LXXV Sesja Rady Gminy Giżycko - niskie podatki w gminie

Sterławki MałePoprzednia sesja, na której przedstawiałem sprawozdanie z działalności między sesjami odbyła się 31.10.2023r.  

1.    Jak co roku, Gmina Giżycko uroczyście obchodziła Narodowy Dzień Niepodległości.  W przeddzień tego święta w GOKiR Wilkasy odbył się spektakl teatralny "Nasza Niepodległa" z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Wilkasach, 11 listopada zaś o w Bystrym odbyła  się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą uświetniły poczty sztandarowe OSP Spytkowo oraz szkół gminnych. Z ich towarzyszeniem po zakończeniu mszy pod tablicą pamiątkową ku czci poległym za wolność Polski  wraz z  delegacją samorządowców, radnych, dyrektorów szkół i strażaków złożyłem kwiaty i znicze. Wiązanki złożyliśmy wraz z delegacjami  również  pod tablicą na ścianie świątyni w Wilkasach.
2.    Święto Niepodległości Polski  uczciliśmy także tańcem Poloneza   i śpiewem pieśni patriotycznych podczas „I Charytatywny Bal Niepodległości”. Bal miał charakter patriotyczny i rekreacyjno-integracyjny. Był także okazją do pomocy
i wsparcia, gdyż w trakcie zabawy uczestnicy mieli możliwość przekazania daru serca na pomoc małej dziewczynce z Upałt.
3.    Gościliśmy delegację z Trok. Rozmawialiśmy o nowej perspektywie dofinansowania z Interregu.
4.    Dzień Niepodległości jest zawsze świętem łączącym powagę i szacunek. Z dumą przypinamy biało-czerwone kokardy narodowe i wznosimy flagi.
  Miło mi, że w związku z tym świętem zostałem zaproszony przez Giżycki Klub Seniora na zorganizowane przez nich spotkanie gdzie, miałem możliwość zobaczyć przygotowaną przez nich inscenizację.  
  Cieszę się, że  również młode pokolenie czynnie uczestniczy w uroczystościach dostarczając nam chwil wzruszenia. Doświadczyłem tego uczestnicząc w przedstawieniach i apelach przygotowanych na tę okazję we wszystkich szkołach w Gminie Giżycko.
Kożuchy Wielkie5.    Na zaproszenie Pana Burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, w towarzystwie samorządowców oraz Pana Prezesa Szpitala w Giżycku Andrzeja Bujnowskiego uczestniczyłem w prezentacji sprzętu zakupionego z dotacji jaką przekazały gminy. Gmina Giżycko wsparła kwotą 30 000 zł. W imieniu Mieszkańców gminy, radnych i swoim odebrałem podziękowania za wsparcie finansowe szpitala w Giżycku.
6.    Uczestniczyłem w 8 edycji Wieczoru Seniora w Upałtach Małych. Impreza została przygotowana przez Panią sołtys Małgorzatę Kamińską, Panią Krystynę Babińską, Panią Elizę nową świetlicową i wielu zaangażowanych mieszkańców. W miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki celebrowaliśmy wspólnie ten wieczór.  
Dziękuję za wspaniałą imprezę i zaproszenie mnie do wspólnego śpiewania.
7.    Świętowanie z seniorami w Kożuchach Wielkich. To bardzo dobra inicjatywa, że doceniamy naszych seniorów organizując im sympatyczne spotkania w świetlicach. To czas kiedy obchodziliśmy światowy i europejski dzień seniora. W Klubie seniora w Giżycku również zorganizowano sympatyczne spotkanie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego rodzaju spotkań.
8.    Czasami w życiu przytrafiają się trudne zdarzenia. Takie miało miejsce w Sterławkach Małych. Spłonęło część domu. Jest zorganizowana zbiórka na stronie internetowej. Wielu ludzi o dobrym sercu włączyło się w pomoc osobom potrzebującym. Proponowaliśmy mieszkania zastępcze w lokalach gminnych ale wszyscy potrzebujący zamieszkali u swoich rodzin. W związku z takimi zdarzeniami uczulam mieszkańców aby sprawdzali stan teczniczny swoich domów, szczególnie kominów i instalacji elektrycznej.
9.    Mała architektura dla najmłodszych mieszkańców Gminy Giżycko. W Sołectwo KiermaszGajewo  przy ul. Akacjowej powstał nowy plac zabaw.  Znalazły się na nim: zestaw zabawowy, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina ziemna, linarium, 2 bujaczki, stojak na rowery. Łączny koszt 52000 zł.
•    Dokonano również  montażu zestawu zabawowego przy OSP Spytkowo – 23000 zł. Ponadto z funduszu sołeckiego w Spytkowie znalazła się huśtawka bocianie gniazdo i bramki do piłki nożnej.
•    Nowy plac zabaw powstaje również w Sołdanach Nowych. Z funduszu sołeckiego zakupione zostały: podwójna huśtawka, karuzela, bujak, stojak na rowery za łączną kwotę 10 800 zł.
•    Karuzela walec stanęła zaś na placu zabaw przy Świetlica Kożuchy  Wielkie.
10.    Miałem okazje posłuchać pięknego czytania podczas XXIV Powiatowego Turnieju Pięknego Czytania. Brało i nim udział 47 uczestników ze szkół podstawowych i średnich oraz osoby dorosłe. Na zakończenie turnieju wraz z Wicestarostą Giżyckim wręczyłem nagrody wyróżnionym uczestnikom.
11.    Czynnie uczestniczyłem w Wieczorze poezji śpiewanej w świetlicy wiejskiej w Bystrym
12.    Sukces Gmina Giżycko zajęła I miejsce w rankingu Warmińsko-Mazurskiego SZS w kategorii gmin wiejskich za rok szkolny 2022/2023. To sukces wypracowany przez szkoły, dzięki którym mamy podium w województwie. Szkoła Podstawowa w Wilkasach uzyskała I miejsce   w rankingu  wiejskich szkół podstawowych województwa.  Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie uczniom biorącym udział w zawodach, nauczycielom W-F oraz Panu Dyrektorowi Piotrowi Panaś.
13.    Wraz z uczniami klas ósmych uczestniczyłem w spotkaniu zrealizowanym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych  z Jerzym Górskim zdobywcą tytułu mistrza świata w prestiżowych zawodach Double Ironman w USA. To niezwykła historia i piękne świadectwo wygranej walki z uzależnieniem i własnymi słabościami na rzecz realizacji marzeń.
14.     Zorganizowałem spotkanie z sołtysami. Jednym z tematów było wyłączanie oświetlenia w porze nocnej.
15.     Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Giżycku zorganizował "Kiermasz słodyczy, słonyczy i sprzedaży pysznej kawy!"
To piękna inicjatywa, której celem jest pomoc potrzebującym po pożarze w Sterławkach Małych.
Wielu ludzi o dobrym sercu pomaga potrzebującym ale wciąż potrzeby są duże. Nadal trwa zbiórka internetowa.Wideo z sesji:

Facebook